LOTUS E 300 HİDROJENLİ KOMBİ
LOTUS E 300 HİDROJENLİ KOMBİ

LOTUS E 300 HİDROJENLİ KOMBİ

LOTUS E 300 LONG DOĞALGAZSIZ HİDROJENLİ KOMBİ (DAİRE TİPİ)

 

VERİMLİLİK

Cihaz üzerinde haftalık programlama ayarı standart olup, Lotus E-300 Kombi 9 metre standart petek döşeli "Tek Katlı" alanın ısıtma ve sıcak suyunu temin etmek üzere tasarlanmıştır. Suyun elektrolize edilmesi ve Hidrojenin kullanılması mantığı üzerine kurulu reaktörü ile, doğalgaz bağlantısı olmadan çalışır. Dolayısıyla baca ve baca gazı da yoktur. Sistem ateş kullanmadan çalışır.

Kombi üzerinde standart gelen oda sensörü ile ve Greenfinitic R1 Radyatörler ile %40' a varan tasarruf sağlamanıza imkan verir (Yıldız Teknik Üniversitesi Analiz Raporu - 
1408180117). Lotus E 300,Long Greenfinitic R1 Radyatörler ile 14 metreye kadar petek ısıtılabilir.

Ülkemizde 1 kw/saat Elektrik tüm vergiler dahil 0,60 TL' dir. Sistem, petek ısıtması ve sıcak su için ortalama saatte 3,6-4,8 TL harcama yapar.

Yine ülkemizde 1 m3 Doğalgaz ise tüm vergiler dahil elektriğin yaklaşık 3 katı, yani 1,5 TL' dir

PROJE GEREKSİNİMİ

Lotus E 300 Long kombinin kullanımı için doğalgazlı kombilerde olduğu gibi proje ihtiyacı yoktur.  Kombi etrafına küçük bir radyatör panel kadar ısı yayar. Bu ısıyı da ısıtılacak ortama kazandırarak tasarruf etmek için kombinin ısıtılacak ortamın iç kısmında nem almayan bir bölmeye monte edilmesi tavsiye edilir. Kombi açık alana monte edilirse istenilen ısı elde edilemeyecek ve kombiden verim alınamayacaktır. Bu durumda ısınma veriminden söz edilemeyeceği gibi istenmeyen elektrik tüketimi ile de karşılaşılır.

BACA ve BACA GAZI

Lotus E 300 Long kombi baca gereksinimi olmadan, ateş kullanmadan ve bacı gazı salınımı yapmadan çalışır. Zehirlenme derdi olmadan, doğayı kirletmeden ve güvenle kullanırsınız. 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014